پورتال تخصصی بازار های مالی

فارکس

فارکس یا همان بازار بین المللی مبادله ارزها که در ایران به شکلی فرابورس یا OTC و توسط برخی کارگزارها و بروکرهای خارجی و واسطه های آن ها یا IB ها مطرح گردیده بود. اکنون ممنوع شده است. مشخص نیست سازمان بورس و اوراق بهادار فارکس بعنوان یک بازار مالی را ممنوع نموده یا صرفا کلمه فارکس را یا آموزش فارکس یا تحلیل فارکس را یا خدمات افتتاح حساب فارکس را یا اصولا هرگونه مسئله ای که به فارکس مرتبط باشد را. البته مسئله ای مسئله مسلم این است که قانون فارکس در ایران وجود خارجی نداشته و مسولین سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سهام و کالا، بورس کالا و بانک مرکزی باید قانون مشخضی در خصوص بازار فارکس مدون نمایند.

فارکس یا بازار محل تبادل ارزهای مختلف بوده که از بصورت معاملات بورسی و غیر بورسی در دنیا قابل انجام می باشد. آن شق از فارکس که در ایران معرفی شده بود متمرکز فارکس غیر بورسی بود و در آن معامله گران ارزهای دلار آمریکا پوند انگلستان یورو ین فرانک سوئیس دلار کانادا یوآن چین رئال برزیل راند آفریقای جنوبی دلار سنگاپور دلار استرالیا وون کره جنوبی روپیه هند کرون سوئد را مانند بازار ارز تحویل نقدی معامله می نمود. البته نفت طلا نقره شاخص سهام و بورس از قبیل S&P NASDAQ همگی نیز در فارکس معامله می شدند.

در بازار ارز فارکس ارزها بصورت یورو/دلار آمریکا پوند انگلستان/دلار آمریکا دلا/ین ژاپن دلار آمریکا/دلار کانادا دلار استرالیا/دلار آمریکا و ...قابل معامله بودند.

در بسیاری از موارد از فارکس با عنوان فورکس بازار ارز بین المللی بورس بین المللی بورس جهانی و غیر یاد گردیده بود

 

+ پورتال تخصصی بازار های مالی ; ۳:٢٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ تیر ،۱۳٩٠
    پيام هاي ديگران ()